Logo Mensy

 

Atrakce pro děti i dospělé

 


Kromě společně organizovaných aktivit máte možnost se svou rodinou využít možnosti, které Třebíč nabízí samostatně jako rodina. Zde uvádíme tipy, kam se vydat s dětmi.

Společně objednané programy v sekci Různé a Naučné programy samostatně nenavšítívíte, ale akce z oddílu Exkurze můžete navštívit i sami v případě volné kapacity v otvírací době uvedených památek, v tom případě si ovšem musíte sami zajistit vstupenky.

Kromě kultury vám také nabízíme sportovní vyžítí, a to především pro ubytované v Hotelu Grand v hotelovém bazénu.

Komu malý bazén nestačí, může navštívit Aquapark Laguna, na ulici Mládežnická, přímo v Třebíči.

https://www.lagunatrebic.cz/

Otevřeno je v pátek od 13 hodin, v sobotu od 14 hodin a v neděli od 11 hodin.

Zavírá každý den v 21 hodin.

Sportovní okruh Zámiš-Bažantnice

Asfaltový okruh měří 3,5 kilometru, šířka je 3 metry. Součástí okruhu jsou tři parkoviště pro celkem 25 aut a také dvě odpočívky, kde jsou stoly, lavice, stojany pro kola, odpadkové koše a informační tabule.

Mohou jej využívat cyklisté, inline bruslaři, běžci, pěší a v zimě za příznivých podmínek také lyžaři - běžkaři.

https://www.visittrebic.eu/wellness-a-sport/sportovni-okruh-zamis-bazantnice/

Sportovně relaxační areál Na Hvězdě

Trávit volný čas a sportovat můžete v Třebíči i venku na čerstvém vzduchu. Okolo baseballového a softballového stadionu vyrostl multifunkční areál, který nabízí široké využití.

Součástí areálu, který je zaměřen na baseball a softball, je multifukční venkovní aréna na různé míčové hry, lanová pyramida, venkovní posilovna, dětské hřiště, hřiště na pétanque, skate park, in-line dráha a běžecká dráha. 
 
 

Příroda ve městě

Ve městě bohatém na kulturu a významné památky UNESCO není nouze ani o kontakt s přírodou. Přímo v Třebíči je zeleň zastoupená v podobě městských parků, sadů a lesoparků. Na svých procházkách potkáte také řadu památných a zajímavých stromů.

Městské parky jsou v Třebíči rozloženy rovnoměrně a ať už se z centra vydáte kamkoliv, téměř v každé části města máte možnost čerpat sílu z přírody.

Při procházce východním směrem od centra dojdete do Máchových sadů, na které navazují Radostínské a Lísčí sady. Tento pás městské zeleně se táhne pod nemocnicí až k východnímu okraji města, kde se spojuje s Lorenzovými sady, které zaujímají celý jihovýchodní okraj Třebíče.

Jižním směrem se nad centrem táhnou od starého městského hřbitova Tyršovy sady, které se v jihozápadní části spojují s Libušiným údolím, sahajícím až na okraj města.

Vydáte-li se na třebíčský zámek, můžete projít i zámecký park, bylinkovou zahrádku nebo třeba zámecký příkop s ledovnou. Na protější straně řeky Jihlavy se západním směrem rozkládá park Polanka, Krajíčkova stráň a podél řeky dojdete až do místní chatové oblasti Poušov.

Severním směrem od centra hned u řeky Jihlavy projdete Hasskovou zahradou, ze které dojdete do židovské čtvrti. Po klikaté vozové cestě k židovskému hřbitovu se po pravé straně nachází lesopark Hrádek, za kterým se rozkládají Masarykovy sady. Pod židovským hřbitovem je území Týnského údolí s kaskádou rybníků táhnoucí se zpět až k centru města. K severnímu okraji města pak sahá park Hájek a západně od něj Jubilejní háj.

Geostezka v Týnském údolí

 
Geologie Třebíčska a okolí je pestrá a horniny překvapivě velmi staré. Vévodí jim slavný třebíčský žulosyenitový pluton. Aby návštěvníci poznali stavbu regionu a nemuseli kvůli tomu procestovat všechny lomy na Vysočině, dovezli jsme bloky hornin na jedno místo, do geoexpozice v Týnském údolí.
 
Sbírka 16 hornin typických pro západní Moravu na vás čeká v Týnském údolí na loučce proti židovskému hřbitovu. Mezi místní typické horniny patří například žulosyenit(durbachit), jehož název můžete mít spojeny například se známou rezervací "Syenitové skály" u Pocoucova. Durbachity byly využívány při kamenických i stavebních pracích; je z nich postavena i románsko-gotická bazilika sv. Prokopa v Třebíči. Dále pískovec, který se využívá také na kamenické výrobky (již od středověku), které můžeme opět vidět na místní Bazilice sv. Prokopa.
 
 
Muzeum Jaguar

V areálu bývalého zámeckého lihovaru můžete navštívit Podklášterní pivovar, restauraci Lihovar i ojedinělou expozici sportovních vozů věhlasné značky Jaguar.

Vystaveny jsou poválečné sportovní vozy této britské značky. Všechny exponáty jsou v provozuschopném stavu.

Galerie Malovaný dům

Jeden z nejkrásnějších renesančních domů v Třebíči nechal postavit v 16. století italský kupec Francesco Calligardi pro svoji lásku. Italští stavitelé svému krajanovi vystavěli nádhernou renesanční budovu vyzdobenou figurálními sgrafity.

Symbol lásky domu zůstal dodnes, v prvním poschodí se nachází obřadní síň. V přízemí kromě expozice Kaiserpanorama - předchůdce kinematografu, sídlí galerie výtvarného umění, kde se střídají krátkodobé výstavy zejména regionálních umělců. My můžeme navštívit výstavu Pat a Mat.

Labyrint

Rodinný a zábavní park Labyrint se skrývá ve zrekonstruované zámecké sýpce, v klidné lokalitě Nad Zámkem. Útulný interiér s původními dřevěnými sloupy a trámy doplňují atrakce zábavního parku.

Ve čtyřech patrech je umístěn prolézací labyrint, nafukovací atrakce, bodyzorbing, multifunkční hřiště, velký dřevěný domeček, batolecí koutek, stoly na airhockey i stolní fotbálek, dřevěné kostky, obří legokostky a spousta dalších atrakcí.
 
Dětský zábavní park Střítež
 

Zábavní a sportovní centrum je zaměřeno zejména na návštěvníky s dětmi. V areálu najdete komplexní nabídku různých atrakcí pro dospělé i děti s různou mírou obtížnosti. V areálu je řada možností, jak strávit volný čas, načerpat sílu a energii.

 

Dětský zábavní park nabízí celoroční provoz v moderně a komfortně vybavené hale s bezbariérovým přístupem. Centrum přináší dětem možnost prožít za každého počasí den plný zábavy, pohybu a nejrůznějších her. Bez problému zde celá rodina stráví společný čas bez stresu a přitom si i aktivně odpočine.